Wonder Woman 1984 Filmi Covid-19 Sebebiyle Ağustos Ayına Ertelendi.

Wonder Woman 1984 Filmi Covid-19 Sebebiyle Ağustos Ayına Ertelendi.

Warner Bros tarafından yapılan son açıklamada dünyada yaşanan Covid-19 korona virüs salgını sebebiyle filmin 14 Ağustos tarihine ertelendiğini duyurdu.

31 Mart, 20:03

 

Wonder Woman serisinin son filmi olan Wonder Woman 1984 filminin gösterimi 5 Haziran tarihinde gerçekleşecekti. Fakat Warner Bros tarafından yapılan son açıklamada dünyada yaşanan Covid-19 korona virüs salgını sebebiyle filmin 14 Ağustos tarihine ertelendiğini duyurdu. Ayrıca yapımcı firma, Lin-Manuel Miranda’nın müzikaline dayanan In the Heights filmini süresiz olarak erteledi. Buna karşılık, Christoper Nolan’ın merakla beklenen Tenet filmi ise 17 Temmuz tarihinde yayınlanacak.

Warner Bros başkanı Toby Emmerich açıklamasında şunlara yer verdi: “ Wonder Woman 1984 filmine yeşil ışık verdiğimizde, tüm büyük ekranlarda görüntüleme niyetimiz vardı fakat yaşanan son gelişmeler sonrasında filmi 14 Ağustos tarihine erteleme kararı aldığımızı belirtmek isteriz. Umuyoruz ki o zamana kadara Dünya daha güvenli ve daha sağlıklı bir yer olacaktır.

Wonder Woman 1984 sonrası Disney’in Mulan , Marvel Studios Black Widow ve Universal yapımın F9 filmleri, dijital ilk sürümlerini yayınlamak yerine erteleniyor. DreamWorks Trolls World Tour filmi ise tamamıyla teatral bir sürüm olarak yayınlanacak ve doğrudan Amazon ve iTunes gibi dijital perakendecilere gidecek.

Korona virüs pandemisi sebebiyle sinema salonlarının kapılarını ne zaman açılabileceğini bilemedikleri için filmlerin ilk ya da ön gösterimlerini dijital medyaya taşımaya başladılar. Virüsten kaynaklı bu problem ortadan kalksa ve sinema salonları açılsa bile insanların film izlemek için dışarı çıkmaları biraz zaman alabilir.

NBC Universal Yapım CEO’su Jeff Shell durumu şöyle açıklıyor : “Açıkçası insanların hala uygun olan noktalarda sinemalara gidebileceklerini biliyoruz ve inanıyoruz fakat dünyanın birçok farklı bölgesinde giderek insanlar daha az dışarı çıkıp sinemalara gidebiliyor.

Wonder Woman 2017 yılında gösterime girdiğinde dünya genelinde en iyi üçüncü gişe hasılatı yapan film olmuştu. Serinin devamı olan Wonder Woman 1984 filminde ise yine gişede 1 trilyon doların üzerinde bir gişe hasılatı beklenmektedir. Şimdiye kadar en yüksek gişe hasılatını 1 trilyon dolar ile Joker filmi yapmıştı fakat DC evrenin karakterlerinin hikayelerini konu alan birçok filmin gişe hasılatı 600 milyon doların üzerinde olmuştu.