Locke & Key 2.Sezonu Geliyor

Locke & Key 2.Sezonu Geliyor

Locke ve Key dizisinin 2.Sezonunun yakın zamanda çıkacağı Netflix tarafından duyuruldu.

02 Nisan, 19:04

Joe Hil ve Gabriel Rodriguez'in kült çizgi romanı olan Locke ve Key dizisinin 1.Sezonu Şubat 2020 tarihinde Netflix tarafından yayınlanmıştı. Sevilen dizinin yeni sezonuna dair güzel gelişmeyi Netflix kendi sosyal medya hesaplarından duyurdu. Duyuru sonrasında herkes 2.Sezonunun yayınlanma tarihini merak etmeye başladı. Yayınlanan kısa fragmanda 2.sezonu resmeden bir anahtar sembolü ile birlikte açılışa özel giriş müziğine yer vermişler.

Geçen ay yapımcı Carlton Cuse , dizinin 2.Sezonuna dair çalışmaların sürdüğüne dair röportajlar vermişti. Yani anlayacağımız yeni sezonun yayınlanacağına dair ipuçlarını almıştık:)

Dilerseniz Locke ve Key dizisinin 1.Sezonun konusu ve ne anlattığıyla alakalı olarak sizlere birkaç bilgi verelim. Öncesinde de belirttiğimiz gibi dizi, içerisinde korku ve gizemi barından bir çizgi filmden uyarlama bir yapım.Tabi tamamıyla çizgi filme bağımlı kalmışlar mıdır? Orası bence şüpheli bir durum zira dizi ya sinema filmleri ne kadar uyarlama da olsak kendi içerisinde farklı bir perspektifi yansıtmaktadır.Neyse biz tekrardan diziye dönelim :)

Locke ve Key dizisinin ilk sezonunda , ailenin babası Rendell Locke karakterinin öldürülmesi sonrasında dul bir anne ve üç çocuk ,atalarının evine Matheson'a taşınır. Kasabanın en muazzam ve en tarihi evine sahip olan Locke ailesinin evi Keyhouse yani Anahtar ev olarak bilinmektedir. Bu evin kendi içerisinde büyük sırları bulunmaktadır. Locke ailesi, ilk sezonda bu evin hikayesi ve anahtarlara dair sırları keşfetmektedir. Oldukça keyifli bir dizi olan Locke ve Key dizisini herkese önermekte ve 2.Sezonunu heyecanla beklemekteyiz:)