Star TV’nin ilk bölümünden itibaren ilgiyle takip edilen dizisi Ufak Tefek Cinayetler’in sinsirella kraliçesi Merve Aksak’ı hem duruşu, hem planları, hem kurnazlığı hem de stili ile dizi takipçilerinin yakın radarında! ‘O iş bende tatlım’ cümlesini hayatımıza sokan Merve Aksak’ın stilini daha yakından incelemeye ne dersiniz?

 

İşte Ufak Tefek Cinayetler Merve Aksak stili

Güçlü, Sinsi, Plancı Ve Her Daim Şık

Aslıhan Gürbüz tarafından canlandırılan Merve Aksak, dizinin en güçlü ve en dikkat çeken karakterlerinden birisi. Evinin bahçesini sularken bile tarzından ve şıklığından ödün vermeyen bu kadının planları ve yaptıkları kadar stili de ön planda! Peki, Merve Aksak stili dediğimizde aklımıza gelenler neler?

 

 

Öncelikle bu güçlü karakterin parlak, canlı ve iddialı kıyafetler giydiğini söylemeliyiz. Kırmızı, mor, pembe, fuşya, yeşil ve mavinin en canlı tonları Merve karakterinin en çok tercih ettiği renkler arasında yer alıyor.

 

 

Karakterin iddialı duruşu tarzına da yansıdığı için Merve Aksak’ı dizinin her sahnesinde maşalı saçları, bakımlı tırnakları ve makyajı ile görmemiz mümkün.

 

 

Genelde büyük küpeler ve ışıltılı aksesuarlar ile tarzını tamamlamayı tercih eden Merve Aksak, çanta ve ayakkabı tercihlerinde de şıklığından taviz vermiyor.

 

 

Merve Aksak stili dediğimizde aklımıza gelen diğer bir görüntü de karakterin şık, tarz ve iddialı paltolarıdır.

 

 

Bazen parıltılı, bazen iddialı renkli bazen ise oldukça şık ve düz bir renk ile stiline son dokunuşu paltoları ile yapan Merve Aksak, balık etli : )  bir karakter olduğu için genelde bol kesimli kıyafetler, pantolon-ceket takımlar, şifon gömlekler tercih ediyor.

 

 

Karakterin en dikkat çekici stil kodlarından birisi de ne kadar renkli kıyafetler severse sevsin işler kötü gittiğinde ya da planlar değiştiğinde siyah renk tercih etmesidir.

 

 

Ancak Merve Aksak, baştan aşağıya siyah giydiği bu stilini bile güçlü takılar ve maşalı saçları ile sadelikten uzaklaştırmayı yine başarıyor.

Sonuç olarak dizinin en gösterişli giyinen kadını olan Merve Aksak; gösterişi ve lüksü seven bir karakter. Siz de kendinizi bu stile yakın hissedenlerdenseniz; pullar, payetler, tulumlar, canlı renkler, yüksek topuklar ve kürkler dolabınızda eksik olmaması gerekenler, demedi demeyin!

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın