İlişkilerinizde beden dilini kullanmayı ne kadar biliyorsunuz? Peki ya sizlere beden dili ile ilişkinizin analizini yapabileceğinizi söylersek ne yaparsınız? İlişkinizin beden dilinin  analizini yapabilmeniz konusunda size fikir verebilmek adına bol örnekli ünlü çift Blake Lively ve Ryan Reynolds ikilisini seçtik.

Blake Lively  ve Ryan Reynolds “Yeşil Fener filminin setinde 2010’da tanıştılar. Ekim 2011’de çıkıyorlardı ve Eylül 2012’de evlendiler. İki seneden sonra ilk kızları olan James’e ve ardından Eylül 2016’da ikinci kızları olan Ines’e hoş geldin dediler. Bugün ki yazımızda North Carolina’da yaşayan ve beden dili uzmanı olan Blanca Cobb’ın, bu ikilinin etkileşimi hakkındaki yorumlarını ele alacağız.

Ryan, Blake’nin Dirseğini Tutuyor

Blake, Ryan’a doğru uzanıyor ve Ryan onun bu hareketini kendi bedeni ile destekleyip parmaklarını Blake’nin dirseğine yönlendiriyor. Beden dili uzmanı Blanca Cobb’a göre bu “seninle ilgileniyorum, sana daha fazla bağlanmak istiyorum” demenin görsel bir yolu.

Blake Ryan’ın Dirsek İle Bileklerinin Arasındaki Kısmı Tutuyor

Burada Ryan, dirseklerini dışarda tutarak Blake’yi hem fiziksel hem de duygusal olarak destekliyor. Cobb’a göre her kim Blake gibi birisinin kol ile bilek arasındaki kısmını böyle tutuyorsa o ilişkide gerilim ve stresin olmadığı anlamına gelmektedir. Yani bir ilişkide görmek istenen şey bu. Ayrıca Cobb, bir ilişkide rahatlık ve relax olma halinin güçlü bağlılığın ve uyumun göstergesi olduğunu söylüyor.

Ryan’ın Elini Blake’nin Kalçalarının Üstüne Koyması

Cobb burda Ryan’ın yüz ifadesine bakarak Ryan’ın Blake’ye daha fazla sahip olmak istediğini söylüyor. “Sağ elinin Blake’nin kalçalarında olması etrafındakilere ‘geri çekilin! O benim ve onun vücudunu seviyorum’ mesajı veriyor” diyor Cobb. Blake’nin yüzündeki ifade ve beden dili de bu durumdan memnun olduğunu gösteriyor diye de ekliyor.

Blake, Ryan’ın Kolunu Ve Elini Sıkıca Tutuyor

Burada Blake’nin Ryan’ın kolunu ve elini sıkıca tuttuğunu görüyoruz. “O Ryan’ın kolunu kendi bedenine doğru çekiyor. Buna bakarak Blake’nin kocasına halen ilk günkü gibi ilgi duyduğunu söyleyebiliriz” diyor Cobb. Ayrıca bu hareketin Ryan’a da bir mesaj olduğunu söylüyor. Mesaj ise şu “tamam farklı şeylere konsantre olabilirsin fakat buna rağmen birbirimize ait olduğumuzu unutma”

Ryan Ve Blake’nin Senkronize Bir Şekilde Yürümesi

Partnerinizin kolunu tutarak yürümek elini tutarak yürümekten daha samimidir. Burda Ryan’ın bir jest yaptığını da görüyoruz. Blake ile yürürken onu fiziksel olarak desteklemesi ve denge sağlaması. Cobb’a göre insanlar bu fotoğrafa bakarak Ryan’ın kolunun açısını kendisi için rahatsız edici bulabilirler. “Kendisini biraz rahatsız bir şekle soksa dahi karısının yararı için bunu sorun etmiyor ki bu bence çok hoş” diyor Cobb. Ayrıca Cobb’a göre burada bacak hareketlerine bakarak duygusal yönden de uyumlu bir çift olduklarını söylemek mümkün. Ek olarak yüzlerinde de mutlu bir ifade var zaten.

Ryan Ve Blake’nin Öpüşmesi

Cobb’a göre bu sadece basit bir öpücük değil. “Onlar nerdeyse birbirlerinin ayna görüntüsü gibi durmuşlar ve bu da yine duygusal bağı simgelemektedir” diyor Cobb. “Kafalarının duruş açısı, dudakların eşleşmesi ve serbest bırakılmış eller. Onların aşkının halen sıcacık olduğunu gösterir gibi” diyerek ekleme de bulunuyor.

Ryan’ın Blake’nin Belinin Etrafını Tutması

Fark edeceğiniz üzere burada Ryan Blake’nin belini sarmış durumda. Cobb bunun Blake’ye “Sen benimsin ve bizde birlikteyiz” mesajı vermek olduğunu söylüyor. Farklı yönlere bakmalarına rağmen birbirlerine olan yakınlıklarını koruyorlar. Ayrıca fotoğrafta Blake eline kalçasının üst kısmında bir yer arıyor fakat Ryan’ın kolu orda olduğu için yer bulamıyor.

Ryan’ın Kolunu Blake’nin Sandalyesinin Arkasına Koyması

Bir erkek böyle bir harekette bulunuyorsa bunun anlamı sizi özlediğidir. Fakat Cobb’a göre burada yine Ryan’ın yapmış olduğu bir jest var. Ryan’ın Blake’yi desteklediğine dair bir mesaj bu. Blake’nin sırtını yaslamadan oturması rahatsız verici görünse de yüzündeki ifade bu durumdan memnun olduğunu gösteriyor.

Blake’nin Ryan’ın Kolunu Kapması

Fotoğrafta Ryan, Blake’nin beline doğru bir hamle yapıyor fakat Blake kibarca Ryan’ın koluna tutunuyor. Muhtemelen Blake burda biraz stresli veya gergin diyor Cobb. Kapalı kapılar ardında neler olup bittiğinin bir işareti olabilir bu diye ekliyor Cobb.

Ryan Ve Blake’nin Kollarını Birbirine Geçirmesi

Blake’nin parmaklarını bu şekilde yaymasını Cobb, “eşine daha çok dokunmak istemesi” olarak yorumluyor. Ayrıca Blake’nin bu yaptığının kocasının beline dokunmaktan daha fazlası olduğunu söylüyor. Onu daha fazla sarmak ve yakınlaşmak istemesi anlamına geldiğini belirtiyor.

Kaynak: Redbookmag

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın