Sister olmak zor ama insan bir kere buldu mu bırakamıyor en sevdiklerini… Pijama partilerimizin en sevdiğimiz yanları bazen salya sümük bizleri ağlatan kadın ruhunu anlatan filmlerdir.

İşte sizler için onlardan bir kısmını derledik. Kaçırdıklarınız ya da atladıklarınız varsa mutlaka bir pijama partisi organize etmelisiniz.

1) Şeytan Marka Giyer

2006 ABD yapımı filmin başrollerinde Anne Hathaway ve Meryl Streep  oynamaktadır.

Filmde akıllı ama aşırı hassas yeni mezun Andy Sachs (Anne Hathaway), yüksek moda dergisi Runway’in korku salan kraliçesi Miranda Priestly’ye (Meryl Streep)  asistan oluyor. Hayali olan gazeteciliğe adım atabilmek için önemli bir basamak olarak görüp girdiği Runway dergisine  ait olabilmek için cehennemin kurallarını sorgulayamadan kabul etmek durumunda kalan Andy Sachs karakterinin öyküsünü izliyoruz.

 

2) Özel Bir Kadın

1990 ABD yapımı filmin başrollerini  Julia Roberts ve Richard Gere paylaşmaktadır.

Filmde bir  sokak kadını olan Vivian Ward (Julia Roberts ) ve iş adamı Edward Lewis (Richard Gere) para karşılığında bir hafta birlikte zaman geçirmek üzere anlaşma yaparlar. Birbirlerini yakından tanıma fırsatı bulan ikilinin anlaşmaları gün geçtikçe duygusal bir ilişkiye dönüşmeye başlar. Julia Roberts ve Richard Gere’nin oynadığı masal tadındaki bu filmi izlerken başından sonuna kadar yüzünüzde gülümseme eksik olmayacak.

 

3) Bu Nasıl Sarışın

2001 ABD yapımı filmin başrolünde Reese Witherspoon ve Matthew  Davis oynamaktadır.

Filmde sarışın cazibeli kızımız Elle Woods (Reese Witherspoon) okulun yakışıklı ve gözde gençlerinden Warner Huntington’la  çıkmaktadır. Elle Woods evlilik teklifi alacağını sandığı gecenin hayatının en acı günü olduğunu henüz bilmemektedir. “Fazla Sarışın” ve “Ciddiyetsiz” olması gerekçesi ile Harvard’da hukukta okuyacak olan sevgili tarafından terk edilir. Sevgilisini tekrar elde etmenin tek yolunun Harvard hukuğa girmek olduğuna inanan moda tutkunu Elle Woods bu yola baş koyar.

 

4) Senden Önce Ben

2016 ABD yapımı filmin başrollerini Emilia Clarke ve  Sam Claflin paylaşmaktadır.

Filmde Louisa Clark (Emilia Clarke)  bir kafede garsonluk yapan, yaşadığı koşullara ayak uydurmaya çalışan rengarenk bir karakterdir. Louisa kafedeki işini kaybedince yeni bir iş aramaya başlar ve ne iş olursa kabul etmeye hazırken  Will’in bakıcısı olarak çalışmak üzere işe alınır. Will Traynor (Sam Claflin) zengin, başarılı, yakışıklı, yaşamayı seven ve istediği her şeye sahip olan talihsiz genç bir adamdır. Yağmurlu bir günde yaşanan bir kaza sonrası felç kalınca yaşama hevesini kaybetmiş, ölmeyi düşünmeye başlamıştır.

Filmi izlerken mendillerinizi hazır bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

 

5) Tatil

2006 ABD yapımı filmde Kate Winslet, Cameron Diaz, Jude Law ve Jack Black başrolleri paylaşmaktadır. 

Filmde Güney Kaliforniya’da yaşayan Amanda Woods (Cameron Diaz) ve İngiltere’de bir kır evinde yaşayan  Iris Simpkins (Kate Winslet)  Noel öncesi duygusal çöküntüdedirler. Noel tatilinden önce  şehirden uzaklaşmak isteyen Amanda, karşılıklı ev değişimi konusunda uzmanlaşmış bir internet sitesine girdiğinde Iris’in İngiltere’deki kır evini bulur.  Evlerini değiştiren bu iki güzel kadın beklenmedik gelişmelerin ard arda gelmesiyle hayatın anlamını yeniden keşfedeceklerdir.

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın