Moda dünyasında Fransız kadınları zarif ve her daim şık stilleri ile bilinir di mi? Abartılı olmayan ancak bir o kadar da iddialı ve tarz duran parçaları bir araya getirerek oluşturdukları stilleri ile adından söz ettiren bu kadınların stil tüyolarına yakından bakmaya ne dersiniz?

İşte Paris stilini günlük kombinlerinize taşıyabilmeniz için ufak tefek stil ipuçları…

Kırmızıdan Korkmayın!

Fransa sokaklarında en çok gördüğümüz renklerden birisidir koyu kırmızılar ve bordolar. İşte zarif bir stilin anahtar renklerinden birisi olan bu renkler, yeni sezonda farklı tonlarla da karşımıza çıkmakta. Kısacası zarif ve şık bir günlük stil için kırmızının her tonunu deneyin!

Vazgeçilmez Renkler: Siyah Ve Beyaz

Elbet ki Fransız kadınlarının sahip oldukları o ‘çabasız şıklık’ görüntüsünün en büyük yardımcılarından birisi ayrılmaz renk ikilisi olan siyah ve beyazdır. Minimalist ve sade tarzı en iyi yansıtan renkler olan siyah ve beyaz; ister günlük stilde ister şık bir davette kurtarıcı renkleriniz olabilir.

Paltolar Omuzlarda!

Kış kapıya dayandı ve soğuk hava kendisini hissettirmeye başladı. Ancak siz ‘zarif ve şık’ olarak tanımladığımız Paris stilini soğuk havalarda da yaratabilirsiniz. Nasıl mı? Zarif bir palto ya da oversize kaşe kaban işinizi görecektir.

Maskülen Parçalar

Paris sokaklarında en çok gördüğümüz stillerden birisi olan rahat ve maskülen tavır, sizin için bir ilham olabilir. Özellikle günlük kombinlerde ve çaba harcamadan şık gözükmek isteyeceğiniz toplantılarda maskülen kesim gömlekler, blazer ceketler ve pantolonlar tarz sahibi gözükmenizin en kolay stil kodlarıdır.

Fransız Bereleri

Eğer sokak stilinde ‘Parisli bir kadın’ havası yaratmak istiyorsanız havaların da soğuduğu şu dönemde Fransız tarzı berelerden yardım alabilirsiniz. Ressam bereleri olarak da bilinen bu bereler, Fransız kadınlarının zarif stilinin en iyi tamamlayıcılarından birisidir.

 

Rahat ve Şık Ayakkabılar

Elbet ki zarif bir stilden bahsediyorsak topuklu ayakkabılara yer vermeden geçemeyiz. Fransız kadınlarının günlük hayatlarında tercih ettiği kısa topuklu modeller tam bir kurtarıcı iken; zarif ve şık duruşunuzu tamamlayacak olan topuklu bootieler ve çizmeler de iyi bir alternatif olabilir.

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın