Eski fotoğraflara baktığımızda annelerimizin üzerinde gördüğümüz yüksek belli rahat kesimli jean pantolonlar var ya işte o pantolonlar son birkaç sezondur moda dünyasının en iddialı ve en tarz parçalarından birisi oldu bile!

Ancak dikkat diyoruz çünkü ‘mom jean’ olarak tanımlanan bu jean pantolonlar trend oldukları kadar riskli parçalar da!

Peki mom jean pantolonları doğru kombinlemenin yolları nelerdir? İşte en doğru mom jean kombinleri

Belinizi Belli Edin

Mom jean rahat kesimli olduğu kadar sizi bazen geniş gösterebilme riskini de bünyesinde taşıyan bir parçadır.

Eğer mom jean tercih edecekseniz üzerine giyeceğiniz bluzunuzu pantolonunuzun içinize sokarak, vücudunuzun bel oyuntusunu belli edebilirsiniz. Bu tüyo ile hem daha ince gözükebilir hem de bacak boyunuz uzun gösterebilirsiniz.

Koyu Renge Sığının

Mom jean pantolonunuzu açık renk tercih etmek yerine koyu renk tercih ederek daha garanti bir görüntüye imza atabilirsiniz.

Unutmayın koyu renk mom jean, her zaman kurtarıcı bir parçadır.

Bir Blogger Gibi Kombinleyin

Mom jean pantolonları sokak modasında en farklı kombinleri ile bloggerların üzerinde gördüğümüz doğrudur. Bloggerların yaptıkları kombinleri özellikle oversize veya uzun kabanlar ile tamamlayarak daha havalı bir görüntüye imza attıklarını düşünürsek; siz de üzerinize alacağınız uzun bir kaban sayesinde hem kusurlarınızı kapatabilir hem de kombininizi daha cool bir hale getirebilirsiniz.

Oversize trendinin yeni sezonda çok ama çok moda olduğunu düşünürsek, bu fikri aklınızın bir köşesinde tutun deriz.

Topuklu Ayakkabı Hilesi

Eğer bacak boyunuz uzun değilse ne giyerseniz giyin sizi kurtaracak ve bacak boyunuzu uzatacak sihirli bir parça var: topuklu ayakkabılar.

Siz de mom kesim bir jean tercih ettiğinizde ayakkabı olarak ister nude rengi isterseniz başka bir renk topuklu ayakkabılara ya da bootielere şans verebilirsiniz. Üstelik bu ayakkabılar sayesinde tarzınız günlük ve spor görüntüden de çıkarak daha şık ve casual bir hale bürünebilir.

 Slim Fit Kalıptan Şaşmayın!

Eğer ki mom jean pantolonların bol kesimi sizi kalıp olarak rahatsız ediyorsa ve kendinizi daha kilolu hissediyorsanız bu pantolonların slim fit kalıplarını tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın