Ülkemizin yakın geçmişinde yaşanan olayları konu alan Börü Dizisi  2. bölümü ile memleket sevdası  ile dolup taşan kahramanların hikayesini izleyicilere aktarmaya devam ediyor. Gerçek insanların, gerçek ihanetlerin ve gerçek kahramanların öyküsü ile ekranlara bu hafta  2. bölümü ile gelen Börü Dizisi görsel efektleri ve oyuncu performanslarıyla göz doldurmaya devam ediyor.

Börü kelimesinin sözlük anlamında; kurt,cesur, bahadır ve yiğit olarak geçmektedir. Buradaki  kurt sadece bir  hayvan olarak kabul edilmemekle  birlikte kutsal bir varlık olarak da görülmektedir.

Börü eski Türkler’de hakim olan anlayışa göre  kurt ve savaşçı anlamları taşır.  Türkçü-Turancı anlayışa sahip ünlü yazar Hüseyin Nihal Atsız’ın ‘’Bozkurtların Ölümü’’ ve ‘’Bozkurtlar Diriliyor’’ adlı eserlerinde adından sıkça söz ettiği, Kürşad’ın 40 çerisinden biri olan kadim Türk savaşçıdır.

İkinci bölümü ile ekranlara gelen Börü Dizisi #KarGibiBeyaz hashtag’iyle twitter’ salladı. İşte sizler için derlediğimiz Twitter kullanıcılarından en can alıcı #KarGibiBeyaz hashtag’li twitler :

1.

 

2. 

3.

 

 

4.

   

5.

 

6.

 

7.

8.

 

9.

 

10.

11.

 

Son olarak dizinin jenerik müziğiyle sizleri baş başa bırakıyoruz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın