Burçlar kuşağına ait ilk takımyıldızı olan Koç burcunun liderlik konusundaki önlemez ideolojisi, bu burca mensup olanların; her daim spotlar altında parlamak için can atıyor olmalarının arkasında yatan temel neden olabilir! Kim bilir belki de onlara liderlik meşalesini sunan şey, bitip tükenmek bilmeyen enerjileridir…

Koç burcu için her zaman “Önce uygular, sonra üzerinde düşünmeye başlar” denilir. Diğerleri risklerle, doğacak sonuçlarla boğuşadursun; koç burcu “Sonunu düşünen kahraman olamaz” mottosuyla, olaya çoktan dalmıştır bile. Gelin şimdi koçların maceradan maceraya koşan, enerjisi bitmek bilmeyen dünyalarında küçük bir gezintiye çıkalım…

Sorularla Koç Burcu:

Koç burcunu hangi gezegen yönetir? Mars.

Koç burgu hangi elemente aittir? Ateş.

Koç burcunun en belirgin karakteristik özelliği nedir? Cesaret ve manipüle.

Koç burcunu en iyi yansıtan kokular nelerdir? Lavanta ve manolya gibi çiçeksi ve fresh kokular.

Koç burcunu temsil eden renk nedir? Kesinlikle kırmızı.

Koç burcu için en uygun taş nedir? Pırlanta, karakterlerini oldukça net ortaya koyan bir taş.

Koç burcunun uğurlu sayısı var mıdır? Dokuz’un peşinden gitmeliler.

Koç burcu önemli kararları hangi günlerde almalı? Salı günleri, bütün hafta boyunca kendilerini kafa olarak en dingin hissedebilecekleri gün. Aceleciliği ile ön plana çıkan koçlar, önemli kararları diğer günlere bırakmamalı.

Koç burcu neyi elde etmek için uğruna her şeyi yapabilir? Güç ve zafer hissi, uğruna her şeyi yaptırabilecek de, her şeyden vazgeçtirebilecek de tek şeydir!

Koç burcunun zaafı nedir? Hız, sürat, acelecilik. Koçlar genelde kaybeden tarafta yer almazlar; lakin kaybettikleri bir şey varsa o da hızlı karar alıp, acelece uygulamaya döktükleri içindir.

Koç burcunun zayıf noktası nedir? Koçların altıncı hisleri oldukça zayıftır. Çünkü onlar düşünmek ya da detayları yorumlamak için çaba göstermekten kaçınır; eyleme geçip, anı yaşamak varken bunu zaman kaybı olarak görürler.

Koç burcu hangi burçlarla uzun ya da evlilik tarzı bir birliktelik yaşayabilir? Yay burçları ile birbirlerini kolayca anlayıp, tamamlayabilirler. Aslan burçları ile olan birliktelikleri de; kimi zaman güç savaşlarına gebe olsa da, uzun soluklu bir birliktelik olacaktır.

Koç burcu hangi burçlarla kusursuz bir ten uyumu yakalar? Aslan, ikizler ve terazi. Aslına bakılırsa, terazi burcu ile genel anlamda taban tabana zıtlardır. Fakat zıt kutupların çekimi, kusursuz bir birlikteliği ateşleyebilir.

 

Koç Burcunun Karakteristik Özellikleri

Kusursuz bir manipülatör olarak yaratılan koç burçları, çevrelerine bilgi ya da izlenim yaymadan tek taralı bilgi alımında son derece profesyonellerdir. Hem fiziki hem de ruhsal açıdan enerjileri çok yüksek olduğundan anlık hissiyatlarını; öfke ve coşkularını dışa vurmaktan hiçbir şekilde kaçınmazlar. Sosyal çevrelerinde her zaman fark edilen ve etkisi altına alan bir aurası vardır. Pozitif enerjileri ve girişkenlikleri ile çevreleri, her zaman kalabalıktır.

İnsanları etkilemek, takdir görmek ve vazgeçilmez olmak; koç burçlarına kısa sürede liderliği getirir. Zaten dünyaya emir yağdırmak için gelen koçlar, kısa sürede bu liderlik statüsüne bağımlı hale gelirler. Bu vasıf ellerinden alınmaya kalkıldığında ise pençelerini göstermekten asla çekinmezler.

İş hayatlarında kolay uyum sağlayabilen, yüksek motivasyon sahibi ve kreatif düşünme yeteneğine sahip, yaratıcı kişilerdir. Fakat zirvedeki enerjileri bu nokta da başlarına bela olup, çabuk sıkılma ve dikkat dağınıklığı olarak karşılarına çıkabilir.

Devamlı övgü ve iltifat takviyeleri ile üretkenlikleri ve verimlilikleri arttırılabilir. Hırslanmalarını sağlamak da oldukça işlevsel bir alternatiftir. Zira herhangi bir şey için hırslanıp, gözlerini karartırlarsa; önlerinde tek bir engel dahi bırakmazlar.

Koçlarda göze çarpan başka bir önemli nokta da; törpülenmesi neredeyse imkansız olan egoları ve ben merkezci düşünme yapılarıdır… Kalabalık, beraberinde spot ışıklarını ve hayranlık dolu gözleri getirir. Tüm bu ilgi ve gösteriş kısa süre içerisinde koçlarda bağımlılık yaratır. Mevcut konumlarını kaybetmekten , sıradan olmaktan öylesine korkarlar ki kaçınılmaz olarak her şeyden önce kendilerini düşünmek zorundadırlar.

Koç Burcu Kadınını Tanıyalım!

Tutkulu bir aşık olan koç burcu kadını, karşı konulamaz enerjisini ikili ilişkilerinde de hissettirmekten geri durmaz. Onunla olan bir birliktelik, her zaman sürprizlerle karşılaşmaya hazır olmak demektir.

Cinsel yaşantısında da kontrolü eline almaktan çekinmeyen koç kadınından vazgeçebilmek neredeyse imkansızdır. Zaten eğer o, sizin doğru kişi olduğunuzu düşünüyorsa çıkış kapıları çoktan kapanmış demektir.

Ayrıntılara takılmayan, yüksek enerjisi ve dahiyane hamleleriyle partnerini kolayca etkisi altına alır ve adeta bir vazgeçilmez olarak adını altın harflerle yazdırır.

 

İş hayatlarında her zaman kriz anlarını modere eden kişi konumundalardır. Düşünce sistemleri çok hızlı çalışır. Yaratıcı ve pratik zekaları ile hızlı yükselişler yaşarlar.

Koç kadınıyla bir hemcinsi olarak arkadaşlık etmek isteyenler, gölgesinde kalmayı yani “kraliçe arının” o olduğunu kabul etmeyi öğrenmelidir. Üzerlerindeki ilginin hedef değiştirmesine sebep olmadıkları takdirde, oldukça dost canlısıdırlar. Profesyonelce dert dinleyebilir, akıl hocalığı yapabilirler. Ayrıca tilkinin dahi tasarlamakta güçlük çekeceği fikirleriyle ufkunuzu da genişletebilirler…

 

Koç Burcu Erkeğini Tanıyalım!

Rekabeti adeta bir yaşam felsefesi haline getiren koç erkeği, hayatın her anlamında cesurca hamleler sergilemekten asla kaçınmaz. Çevresi için adeta bir yardım meleğidir. Yardım etmek, diğerlerinden üstünlüğünün kanıtıdır ve yaptığı her iyilik ileride kullanabileceği bir cephanedir. Savaşmaya, maceraya atlamaya bayılır; adeta bundan beslenirler. Çünkü yaşamlarının temel gayesi, zafer duygusudur.

Güçlü kadınlara hayran olup, istemsizce peşlerine düşseler de; aslında adına savaşılıp, mücadele verilmesi gereken ve net olarak kendi bağımsızlığını yaşadığı söylenemeyen kadınlarla birlikte olurlar. İçinden çıkılması güç sorunlar, koç burcu erkeğini geri püskürtmez adeta aşkını daha tutkulu hale getirir. Fakat duygusal anlamda sahiplenici ve bağlılık gösteren yapılarını kısa vadede somutlaştırmaya yani nikah masasına bağlamaya çalışırsanız, aynı hızda onu kaybedersiniz. Koç burcu erkeği kontrol etmek için yaratılmıştır, kontrol altına alınmak için değil.

Koç Burcu Çocuklar

Koç burcu olarak doğan çocuklar, adeta bir enerji bombasıdır. Oyundan ve soru sormaktan asla yorulmazlar. Disipline karşı direnç göstermeye meyillidirler, çünkü kuralları kendisinden başka birinin koyabiliyor olması pek de hoşlarına giden bir gerçek değildir.

Arkadaş ilişkilerinde her zaman liderliği edinebilmenin yollarını arayan ve bulduğunda ise geliştirerek, her koşulda uygulamaya devam eden çocuklardır. Tabiatlarında var olan bu liderlik sevdasının, sosyal ilişkilerini zedelemeyecek şekilde törpülenmesi adına ebeveynlerine önemli görevler düşmektedir.

Koç Burcunun Gardırobu

Koç burcunun üzerinde daima meraklı gözler bulunur. Bu gözler kimi zaman hayranlık, kimi zamansa kıskançlık hisleriyle doludur. Bu yüzden her zaman suit ve iyi giyimli olarak boy göstermek zorundadırlar. Karakteristik yapılarının da etkisiyle, göz alıcı renkleri taşımaktan ve ilgi çekmekten geri durmazlar. Bazense sade bir görünümü, gösterişli bir aksesuarla sıra dışı kılarlar. Yaratıcılıkları ve kreatif zekaları çok gelişmiş olduğundan, kıyafet tercihinde ve kombinlemekte zorluk yaşadıkları söylenemez.

Koç burcu kadının gardırobu adeta kırmızının elli tonunu yansıtır. Erkeklerde ise durum çok farklı olmamakla birlikte bordonun hemen hemen bütün alt tonlarına rastlanabilecek durumdadır.

Koç Burcuna Ne Hediye Alınır?

Koç kadını için kıyafet ya da makyaj malzemelerinden daha iyi bir hediye tercihi asla olamaz. Fakat kıyafet seçiminde çok dikkatli olup, iyi analiz etmelisiniz. Kırmızı ve son derece cüretkar bir elbise, ideal bir tercih olabilir.Tabii bir de tüm kadınlara ait ortak bir zaaf var ki; oda mücevherler! Pırlantanın ışıltısıyla bir koç kadını adeta havalara uçurabilirsiniz.

Koç erkeğine “Vay canına” dedirtecek hediyeyi bulabilmek için de durumun pek farklı olduğu söylenemez. Marka bağımlısı oldukları için popüler bir markanın, kaliteli bir tasarımına asla hayır demeyeceklerdir. Gömlek, kol düğmesi, kol saati, parfüm ya da iş çantası ıskalama ihtimali olmayan birer alternatifken; günlerdir sayıkladığı maçın biletleriyle karşısına çıktığınızda, alacağınız tepkinin iki tarafı da mutluluktan çılgına döndüreceği kesin…

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın