Star TV ekranlarında yayınlanan ve ilk bölümünden itibaren ilgi ile takip edilen ‘Ufak Tefek Cinayetler’ dizisi, başarılı senaryosu ve oyunculukları kadar dizi başrolünde yer alan kadınların stili ile de gündem olmuş durumda. Dizinin iddialı ve kilit karakterlerinden birisi ve dört kadın arasında geçmişte yaşanan kötü olaydan en çok etkilenen kişi olan Oya Toksöz, aynı zamanda stili ile de beğeni toplayan karakterler arasında.

Peki, Ufak Tefek Cinayetler’de Oya Toksöz’ün stiline yakından bakmaya ne dersiniz?

İşte beş adımda Ufak Tefek Cinayetler Oya Toksöz stili

Pastel Renkler Onun İşi

Dizide Gökçe Bahadır’ın hayat verdiği Jinekolog Doktor Oya Toksöz karakteri, giydikleri ile dizinin en merak edilen stillerinden birisine imza atıyor. Zarif karakterini yine aynı şekilde zarif parçalar ve pastel renkler ile tamamlayan Oya karakterini en iyi anlatan kelime ise “tonsürton“. Tabi dizide en saf ve en masum karakterlerden birisi olduğunu yansıtmak için genel olarak kullanılan renk de beyaz oluyor.

Güçlü Duruş: Takım Elbiseler, Tulumlar

Oya Toksöz kariyerinde olduğu gibi stilinde de güçlü parçalar seçmeye özen gösteriyor. Özellikle takım elbiseler ve tulumlar, karakterin en çok tercih ettiği parçalar arasında yer alıyor.

Stil Kodu: Zarafet

Oya Toksöz dizide ne giyerse giysin üzerine zarif bir şekilde yakıştırmayı başarıyor. Rahat parçalar seçse bile bunları üzerinde oldukça güzel taşıyor. Kısacası Oya; karakterindeki sakinliği ve dinginliği kıyafetlerine de yansıtıyor.

Evde Bile Şık

Dizide Oya Toksöz karakteri ev hali ile de karşımıza çıkan karakterlerden birisi. Ancak Oya’nın ev hali bile oldukça şık ve özenli. Her daim fönlü saçları, hafif makyajlı hali, spor taytları, tişörtleri, rengârenk çorapları ile ‘ev hali bile şık’ dedirten kadınlardan.

Meşhur Paltolar, Tasarım Trençkotlar

Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Oya Toksöz stilinin en meşhur parçalarından birisi hiç şüphesiz paltolarıdır. Kombinlerini şık bir şekilde tamamlayan kaşe paltoları ve son zamanlarda tercih ettiği tasarım trençkotları, Oya Toksöz stilini en iyi tanımlayan parçalardan birisi haline geldi.

Spor Parçalar

Günlük hayatında spor yapmayı hiç aksatmayan Oya Toksöz karakterinin spor stili de çok seviliyor. Eğer Ufak tefek Cinayetler Oya Toksöz stili diyeceksek spor taytları, fermuarlı üstleri, sweatleri ve spor ayakkabıları muhakkak işin içine dâhil etmemiz gerekiyor.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın