Günlük hayatınızda etrafınızda sinirini yatıştırmaya çalıştığınız kişilere “Sakin Ol!” dediğinizde onların daha beter sinirlendiklerine çoğu zaman şahit olmuşsunuzdur. Aslında birine sinir krizinin ortasında iyi niyetli bir şekilde “Sakin ol!” demeniz o kişiye çoğu zaman yardımcı olmuyor hatta yanan bir ateşe odun atmış gibi oluyor.

Karşınızdakini sakinleştirmek ve ona değer verdiğinizi göstermek için başka yollara gidebilirsiniz. Onu rahatlatmak için günlük burç yorumunu okuyup kafasını rahatlatabilir hatta “Sinirinin sebebi Merkür Retrosuymuş” gibi şakalar yapabilirsiniz. Ama sadece “Sakin ol!” demenin yardımcı olmadığını bilmenizde fayda var.

Ciddiyim dünya üzerinde sinirliyken ya da gerginken “Sakin ol!” denmesinden hoşlanan biri var mı? Hayır, hiç sanmıyorum.

“Sakin ol!” demek sanki bebek gibi davranıyorsun demenin başka bir yolu. Ne olursa olsun sinirliyken duymak istediğimiz en son şey. Bence asıl insanların damarına basan şey “Sakin ol!” demekteki niyet.

“Sakin ol işte” NE?! Nasıl aklıma gelmedi ya, sanki çok kolay!!

Eğer sinirli ve gerginken “Sakin ol” dediğiniz kişi bu burçlardansa…. İyi şanslar

 Bazı insanlar bu sihirli cümleyi duyduklarında diğer insanlardan ziyade kafayı yiyip, delirebilirler.

Bir daha ki sefere “Sakin ol!” derken durup bu 6 burcu tekrar hatırlamanızda fayda var. 

 

♠ Agresif ve Gergin Koç ( 21 Mart- 19 Nisan)

Bu kadar özgüvene bir de çok çabuk öfkelenme eklendiğinde, “Sakin ol!” demeniz gereken son kişi koç burcu insanlarıdır. Ama yine de ben diyeceğim diyorsanız, koç burçlarının doğalarında olan kavgacı yapıları gereği, yeni bir tartışma olacağını bilerek bu cümleyi kurun.

“Sakin ol!” yorumunuz tartışmaya döndüğünde kaybetmeye hazır olun çünkü koç burçları bütün tartışmalarda haklı olup kazanmak zorunda hisseder.

♠ Bir Öyle Bir Böyle İkizler (21 Mayıs- 20 Haziran)

İkizler burçlarının gerginlik ve tutarsızlık gösterme eğilimleri vardır. Bir ikizler burcuna “Sakin ol!” dediğinizde, kaygılarını arttırırsınız.

İkizler burçları yalnız olmaktan aşırı nefret ederler. Size tavsiyemiz,  Gergin ve kaygılı oldukları zaman yanlarında olup bol bol sarılmak “Sakin ol!” demekten daha çok işe yarayabilir.

♠ Hassaslık Abidesi Yengeç (21 Haziran- 22 Temmuz)

Yengeç burçları genellikle duygusal ve hassas bir kişiliğe sahiptir.  Bu kombinasyon da zaman zaman huysuz olmalarını sağlar. Öyle anlarda sakin ol derseniz yengeç burçları “Sakin ol!” yorumunuzu alıp manipüle ederek aslında sakin olmayanın siz olduğunu düşünmenizi sağlarlar.

♠ Ormanın Kibirli Lideri Aslan (23 Temmuz- 22 Ağustos)

Aslan burçlarının, dramatik yapıları, kendine olan aşırı güvenleri ve adeta bir kraliyet üyesi gibi davranılmayı istemeleri, onlara “Sakin ol!” dediğinizde olayı kişisel algılayıp, ileri götürmelerine yol açar.

Aslan burçları doğası  gereği baskın ve kibirlilerdir. Bundan dolayı “Sakin ol!” dediğinizde olayı onlara hak ettikleri gibi davranmadığınıza getirip sizi suçlarlar.

♠ İntikam Çığlıkları Atan Akrep (23 Ekim- 21 Kasım)

Akreplerin sert, iddialı ve hırslı yapıları gereği, onlara “Sakin ol!” dediğinizde “****** git” cevabını almanız olası. (ya da sizin hayatınızdaki akrep burcu insanı kızgınken ne söylüyorsa onu)

Uyarı: Akrep burçlarına “Sakin ol!” derken şiddetli yapılarını harekete geçirdiğinizi unutmayın.

♠ Ukala Oğlak (22 Aralık- 19 Ocak)

Oğlak burçlarının en büyük zayıflığı biraz çok bilmiş olmalarıdır.  Bu da demek oluyor ki, eğer bir oğlak burcuna “Sakin ol!” dediyseniz ve o sizinle aynı fikirde değilse, kulaklarınızı açıp dinlemeye ve bağışlamaz, küçümseyen yapılarından dolayı hayata küsmeye hazır olun.

 

 

Kaynak: Yourtango

 

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın